Výzva 12: Nakresli obrázek chůzí!

Popis výzvy

Další výzva vás opět vytáhne ven a bude se i částečně věnovat umění. Vaším úkolem bude za pomocí GPS v mobilu (nebo v přímo v GPSce) nakreslit obrázek během vaše chůze. Váš přístroj dokáže zaznamenávat vaši prošlou trasu, tedy vaše nohy jsou jako štětec na virtuální mapě. Jaký obrázek budete chtít nakreslit je na vás a jak velký je také na vás. Níže je popsán návod na aplikaci mapy.cz s ukázkou o pokus nakreslit borůvku. Ze zkušenosti mohu říct, že menší obrázek těžko nakreslit, protože GPSka zaznamenává trasu v určitých časových intervalech.

Návod:

1) Příprava doma

Zkuste si z letecké mapy za pomocí programu Výstřižky vyříznout kousek mapy a nakreslit si na něj svůj obrázek. Pamatujte na to, že obrázek musí být udělán jedním tahem, protože na procházce se nemůžete teleportovat na jiné místo na světě. :) Je dobré mít na malování dostatek prostoru, tedy louka, či park jsou vítané. Je také dobré si určit orientační body, které vám pomůžou s přesnějším kreslením obrázku. Třeba zde byla budova zvolena jako místo, které se obchází a asfaltová cesta jako místo, kde se kreslí hvězdička.

GPS_malovani_0

2) Dojděte na místo a konejte

Teď už stačí jen vzít mobil a vyrazit na vyhlédnuté místo s plánem v hlavě. Níže je návod, jak spustit trasování. Nelekejte se - první záznam trasy naskočí až po chvilce.

GPS_malovani_1   GPS_malovani_2

3) Výsledek

Udělejte screenshot svého nakresleného obrázku. Menší obrázek bude méně přesný a víc hrbolatý (níže). Větší obrázek naopak může být hladší a hezčí, ale zase náročnější na nakreslení z důvodu orientace na větším prostoru. Finální výtvor prosím pošlete opět na jakub.hajekj@gmail.com a když přidáte krátký popis svého díla, tak to bude super. :) Za splnění výzvy získáte 8 šilinků.

GPS_malovani_3

Počet šilinků
8